USK - Trutnov 98:57Basketbalistky USK se s Trutnovem trápily jen poločas

Basketbalistky USK Praha zůstaly i po 12. ligovém kole neporažené, jejich očekávané domácí vítězství nad předposledním Trutnovem se ale nerodilo snadno. Druhou čtvrtinu totiž favorizované Pražanky prohrály o jedenáct bodů a v poločase vedly jen 44:39. Překvapení ale nedopustily a nakonec vyhrály jednoznačně 98:57.

Trutnovské hráčky sice prohrály osmé utkání v řadě, ale za výkon proti obhájkyním titulu se vůbec nemusely stydět a ukázaly, že se pod novým trenérem Jozefem Rešetárem zlepšují. Jako první tým v sezóně dokázaly s USK odehrát vyrovnaný poločas, v druhé čtvrtině dokonce téměř smazaly manko 17 bodů.

Do druhé půle však USK vstoupil s velmi dobrou obranou, která přinesla rozhodující šňůru 13:0. Nejlepší střelkyní byla Eva Vítečková s 16 body, hned 12 z nich přitom dala už během úvodních tří a půl minuty zápasu.

Druhé místo v tabulce udržel brněnský Valosun, který zdolal VŠ Praha 72:67. Třetí IMOS Brno deklasoval Slovanku MB 94:51.