Rubriky:

Míčové sporty

Zemřel Josef Ezr. Legendární basketbalista a mistr Evropy z roku 1946

2. listopadu 2013 21:33 - Praha

Legendární český basketbalista Josef Ezr dnes zemřel. Před dvěma dny ve čtvrtek přitom oslavil 90. narozeniny. Bývalý hráč Slavie a Sparty, trenér a funkcionář se proslavil zejména ziskem titulu mistra Evropy 1946. O rok později na ME pomohl československé reprezentaci ke stříbrným medailím. V roce 2004 byl uveden do Síně slávy českého basketbalu.

Ezr se také dvakrát zúčastnil olympijských her - v roce 1948 v Londýně a o čtyři roky později v Helsinkách. Celkem odehrál za národní tým 40 utkání. Úspěšný byl i jako trenér, když v roce 1962 v Janově vyhrál s juniorskou reprezentací mistrovství Evropy. K titulu dovedl i Spartu, v níž působil také jako předseda oddílu, a to dlouhých 38 let.

Poslední rozloučení s velikánem českého basketbalu se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu 2013 od 11 hodin ve velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.