Rubriky:

Míčové sporty

Dánsko - Česko 34:21

České házenkářky prohrály na turnaji v Dánsku i s domácím týmem

30. listopadu 2013 19:03 - Holstebro

České házenkářky prohrály i druhý zápas turnaje v Dánsku, který je pro ně poslední přípravou před prosincovým startem na mistrovství světa v Srbsku. Svěřenkyně Jana Bašného po páteční porážce od Španělska nestačily ani na domácí výběr, jemuž v neděli podlehly vysoko 21:34. Turnaj Češky zakončí v neděli proti dánskému B-týmu.

Bašného celek proti čtvrtému týmu z posledního mistrovství světa ani jednou nevedl a od úvodních minut ztrácel. Už během první půle odskočily Dánky na rozdíl devíti branek a v poločase šly do kabin s jasným vedením 17:8.

V převaze pokračoval domácí výběr i po změně stran, byť Češky zlepšily hru a druhou půli prohrály jen o čtyři branky. Bašný se v Dánsku musí obejít bez tří opor brankářky Barbory Raníkové, ostřílené Petry Vítkové a její mostecké spoluhráčky Hany Martinkové. Všechny tři jsou zraněné.

Po návratu ze severu Evropy se rozhodne o konečné nominaci národního týmu na mistrovství světa. Na šampionát odjede český tým 6. prosince, do turnaje vstoupí o den později zápasem s Maďarskem. Na mistrovství světa budou české házenkářky startovat po deseti letech.

Turnaj házenkářek v Dánsku:
Dánsko "A" - ČR 34:21 (17:8)
ČTK

Zrušit