USK Praha - IMOS Brno 73:67Basketbalistky mistrovského USK Praha získaly Český pohár

Trutnov

Basketbalistky mistrovského ZVVZ USK Praha získaly Český pohár. Ve finále turnaje v Trutnově porazily 73:67 IMOS Brno, který obhajoval prvenství. Pražanky získaly trofej počtvrté za posledních pět let. Třetí místo vybojoval Hradec Králové, který ve východočeském derby porazil domácí Trutnov 87:80 po prodloužení.

Basketbalistky USK (zleva) Kia Vaughnová, Danielle Robinsonová, Milka Bjelicová a Laia Palauová se radují z vítězství.

Hráčky USK a Brna se společně o pohár utkaly už v deseti z jedenácti předchozích ročníků, jen v roce 2006 se mezi ně vklínil Trutnov. Obhájkyně trofeje začaly finále lépe a úvodní čtvrtinu vyhrály o tři body, pak už ale palubovku ovládly Pražanky.

Poločas vyhrály o devět bodů a náskok udržely i v dramatické koncovce, v níž Brňanky stáhly na rozdíl jediného bodu. Na zvrat už ale nestačily a tým ZVVZ USK Praha získal po roční pauze pohárovou trofej zpět.