Po triumfu v poháru chce kouč libereckých volejbalistů Nekola uspět i v extralize. S tátou se před velkou bitvou neradí

12. března 2014 14:04 - Liberec

Dosavadním suverénem na domácích volejbalových palubovkách jsou hráči Dukly Liberec. Stejně jako loni ovládli základní část extraligy a chystají se na play-off. „Musíme se hlavně poučit z loňského zklamání, když jsme se nedostali ani do finále. Tentokrát ale děláme maximum, abychom dosáhli na nejcennější medaili,“ svěřil se liberecký trenér Michal Nekola pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Letošní sezóna se pro liberecké volejbalisty vyvíjí zřejmě podle představ. Jeden primát jste už získali v podobě triumfu v Českém poháru. Jak si toho vážíte?

Především jsme rádi za obhajobu trofeje, což není nikdy snadné. Byť je pro tuzemské týmy patrně hlavní prioritou extraliga, má i pohár svou hodnotu. Jeho vítěz musí přece porazit všechny soupeře, na které od nižších kol až do finále narazí. Nám se to podařilo, takže jsme splnili první postupný cíl v sezóně.

A co je tím dalším krůčkem na cestě k extraligovému vrcholu?

Vyhráli jsme základní část extraligy díky solidnímu náskoku před Českými Budějovicemi. V předposledním kole jsme porazili Brno a základní část končíme v sobotu na palubovce v Odolena Vodě.

Příznivci dobře vědí, že to bude pro vás i soupeře pikantní zápas.

Hlavně kvůli tomu, že můj otec Miroslav Nekola je asistentem trenéra Odolky Milana Hadravy, jehož syn Jan Hadrava hraje pod mým vedením za Duklu Liberec. S tátou jsme samozřejmě v častém kontaktu. Voláme si po každém ligovém kole. Ale nijak si neradíme, jen se vzájemně informujeme o dění ve volejbale a konzultujeme sportovní záležitosti (úsměv).

Uvažoval jste nad tím, co je největší současnou předností liberecké Dukly před play-off?

Myslím, že široký a vyrovnaný hráčský kádr. Když se někomu z kluků nedaří, mohou zaskočit ostatní a zpravidla jsou přínosem. Snažili jsme se protáčet sestavu, aby se dostalo na většinu hráčů a byli jsme dobře připraveni na závěr sezóny.

eš, Sport.cz, Právo

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.