Prostějov - Děčín 88:61Prostějov porazil v lize Děčín a upevnil si druhé místo

Basketbalisté Prostějova porazili především díky drtivému nástupu v první čtvrtině Děčín 88:61 a upevnili si druhé místo v ligové tabulce. Třetí příčku si pojistila Opava, které přehrála poslední Jindřichův Hradec 80:72.

Prostějovští basketbalisté opanovali úvodní část poměrem 35:8, a přestože se hra ve zbytku utkání vyrovnala, pohodlný náskok kontrolovali až do konce. "Vlastě celý poločas byl z naší strany výborný. Pochopitelně za rozhodnutého stavu šla naše koncentrace trošku dolů, ale náskok byl tak velký, že to nemělo vliv na výsledek," pochvaloval si trenér domácích Zbyněk Choleva.

Jeho děčínský protějšek Pavel Budínský naopak neskrýval znechucení. "Z naši strany to byla především na začátku přehlídka strašidelnosti a trapnosti. S některými hráči nemůžu mít pochopení. Byli mátožní a řada z nich by v utkání netrefila ani fotbalovou bránu," zlobil se kouč, jenž si už v úvodní čtvrtině vzal dva oddechové časy. "Že jsem v průběhu druhé části vystřídal najednou celou pětku? Nechtěl jsem jen sedět na střídačce a číst noviny," prohlásil.

Opava se s Jindřichovým Hradcem až nečekaně trápila a v úvodu poslední čtvrtiny dokonce prohrávala. "Strašně mnoho ztrát na naší straně udělalo z utkání drama. Když jsme ve druhém poločase odskočili na dvanáct bodů, myslel jsem, že je rozhodnuto. Opak byl pravdou," řekl trenér Opavy Petr Czudek. "Dnes mi od našich hráčů chyběla poctivost jak v obraně, tak v útoku. Po nemocech a zraněních hledáme formu," dodal.

Kolín si upevnil osmé místo, znamenající postup do play off, vítězstvím 78:69 ve Svitavách. Zaváhaly šesté Pardubice, které prohrály 78:91 v Brně. Ústí nad Labem přehrálo Ostravu zásluhou lépe zvládnuté poslední pětiminutovky 85:70.

39. kolo basketbalové ligy mužů:
Opava - Jindřichův Hradec 80:72 (23:19, 41:34, 56:57)
Nejvíce bodů: Blažek 22, Dokoupil 14, Cvek 13 - Laroche 19, Hall 16, Vošlajer 13, Tracey 10. Rozhodčí: Kučera, Kurz, Večeřa. Fauly: 23:22. Trestné hody: 21/17 - 17/12. Trojky: 7:4.
Prostějov - Děčín 88:61 (35:8, 52:26, 61:46)
Nejvíce bodů: Švrdlík a Bohačík po 19, Slezák 11 - Bosák 10, Jiříček, Landa a Stria po 9. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Znamínko. Fauly: 20:24. Trestné hody: 23/17 - 20/14. Trojky: 7:5.
Brno - Pardubice 91:78 (21:18, 43:45, 63:57)
Nejvíce bodů: Geiger 27, McClain 18, Šmíd 13, Marič 12 - Bohačík 18, Pospíšil 14, Peterka a Muirhead po 13. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Remenec. Fauly: 19:26. Trestné hody: 26/22 - 17/15. Trojky: 3:5.
Ústí nad Labem - Ostrava 85:70 (22:16, 42:41, 58:58)
Nejvíce bodů: K. Mitchell 33, Šteffel 17, Steffeck 15, Lewis a Žampach po 10 - Zbránek 18, Pelikán 14, Alič 13. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Jeřáb. Fauly: 15:23. Trestné hody: 21/11 - 15/12. Trojky: 6:6.
Svitavy - Kolín 69:78 (21:14, 32:35, 56:53)
Nejvíce bodů: Kornowski 18, Jelínek 14, Macela a Teplý po 11 - Machač 26, Horák 16, A. Mitchell 12, Ličartovský 11. Rozhodčí: Vondráček, Kapl, Komprs. Fauly: 17:20. Trestné hody: 15/11 - 15/13. Trojky: 6:7.
1.Nymburk171701543:1025100
2.Prostějov372893081:266475,7
3.Opava3723143013:277962,2
4.Děčín3722152963:283559,5
5.Ústí nad Labem3722152921:295759,5
6.Pardubice3822163129:297757,9
7.Ostrava3617192956:292347,2
8.Kolín3717202866:297145,9