VIDEO: Nadhazovač Chapman schytal odpal do obličeje a musel podstoupit operaci

21. března 2014 12:44 - Surprise

Více než dvouhodinovou operaci musel podstoupil nadhazovač Aroldis Chapman z Cincinnati, kterého v přípravném zápase baseballové MLB trefil pálkař míčkem do obličeje. Lékaři mu kovovou destičkou fixovali rozdrcené kosti v oblasti nad levým okem, výztuž bude mít na čele už navždy.

Kubánského nadhazovače zasáhl ve středečním duelu s Kansasem City míček letící rychlostí 160 kilometrů za hodinu. Šestadvacetiletý hráč utrpěl vedle vážného zranění v okolí levého oka i zlomeninu nosu, otřes mozku a silně krvácel.

Chapman neměl na hlavě ochrannou helmu, kterou MLB v poslední době testuje. Podle lékařů by se měl ale ze zranění zotavit bez následků a do dvou týdnů by se mohl znovu zapojit do lehkého tréninku. Za čtyři až šest týdnů by mohl zase hrát.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.