Kolocová, Sluková - Goricanecová, Hüberliová 2:0 Kolocová a Sluková na ME vyhrály i druhý zápas ve skupině

4. června 2014 14:25 - Cagliari

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková si na mistrovství Evropy připsaly druhou výhru a mají jistý postup ze skupiny E do play off. Pátý nasazený pár dnes v italském Cagliari zdolal Švýcarky Tanju Goricanecovou a Tanju Hüberliovou 2:0 na sety.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podruhé naopak prohrály Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou, tentokrát se Slovenkami Natáliou Dubovcovou a Dominikou Nestarcovou po boji 1:2.

Kolocová se Slukovou zvládly utkání se Švýcarkami lépe než úvodní duel s Nizozemkami, který vyhrály až v tie-breaku. Na začátku druhého setu sice Češky pustily soupeřky do vedení 3:0, ale vývoj rychle otočily.

Ve čtvrtek se pátý pár z londýnské olympiády Kolocová, Sluková utká s německou dvojicí Victoria Bienecková, Julia Grossnerová. Výhra ve skupině svěřenkyním trenéra Simona Nausche zajistí postup do 2. kola play off.

Kolocová a Sluková na mezinárodní úrovni vyhrály podeváté za sebou. Před cestou na ME na Sardinii ovládly bez prohry turnaj Světového okruhu v Praze.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Cagliari (Itálie):
Skupina H: Dubovcová, Nestarcová (8-SR) - Bonnerová, Hermannová (24-ČR) 2:1 (-20, 19, 18),
Skupina E: Kolocová, Sluková (5-ČR) - Goricanecová, Hüberliová (21-Švýc.) 2:0 (14, 19).
Muži:
Skupina A: Samoilovs, Šmedinš (1-Lot.) - Hadrava, R. Kufa (17-ČR) 2:1 (11, -18, 10)
Skupina F: Stiekema, Varenhorst (11-Niz.) - Kubala, Dumek (27-ČR) 2:1 (17, -19, 12).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.