Házenkáři Plzně deklasovali Jičín, ale do čela se neprostříleli

Házenkáři Plzně porazili v 10. kole extraligy Jičín vysoko 31:18 a dotáhli se na vedoucí Zubří, které udrželo první místo zásluhou o tři branky lepšího skóre. Západočeští obhájci titulu rozhodli zápas dvou posledních mistrů už v prvním poločase, v němž si vybudovali jedenáctigólový náskok.

"Naším velkým problémem je útočná fáze. Šest branek za poločas je beznadějné. Patnáct minut jsme drželi krok, ale pak přijdou technické chyby a je rozhodnuto," uznal asistent jičínského trenéra Aleš Babák.

Pražská Dukla vyhrála přestřelku v Karviné 35:33. I v souboji střeleckých individualit uspěli hosté, autor 12 branek David Šůstek předčil domácí oporu Lubomíra Veřmiřovského o jeden gól.

"Soupeř měl lepší brankáře a za to, co Dukla předvedla, si výhru zasloužila. Hlavní naší chybou bylo to, že jsme nedokázali zabránit gólům z rychlých útoků," řekl na svazovém webu karvinský asistent Jaroslav Hudeček.

Extraliga házenkářů - 10. kolo:
Hranice - Přerov 35:15 (17:7)
Nejvíce branek: Mičkal 9, Rachač 6, Brož 5 - Pernička 7, Buček 4, Hradil 3. Rozhodčí: Bruna, Halada. Sedmimetrové hody: 1/0 - 1/0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 265.
Karviná - Dukla Praha 33:35 (17:18)
Nejvíce branek: Veřmiřovský 11/1, Chudoba 10/3 - Šůstek 12/1, Jeníček 7, Kotrč 6/1. Rozhodčí: Freiser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 750.
Plzeň - Jičín 31:18 (17:6)
Nejvíce branek: Linhart 8, Tonar 6/3, L. Petrovský 5 - Skopal 4/2, Bareš 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 850.