Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK v semifinále Euroligy vyzvou Fenerbahce

11. března 2015 19:16 - Praha

Soupeřem basketbalistek ZVVZ USK Praha v semifinále Evropské ligy bude Fenerbahce Istanbul. Loňský finalista ve čtvrtfinálovém derby vyřadil obhájce titulu Galatasaray. Dalšími dvěma semifinalisty jsou ruské kluby Jekatěrinburg a Kursk, podle předpisů soutěže musejí v takovém případě týmy ze stejné země hrát proti sobě. Podle původního rozlosování měl USK narazit na Kursk.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Zatímco s Galatasarayem se Pražanky střetávají pravidelně, s jeho městským konkurentem se utkají poprvé v historii. Fenerbahce se v této sezóně prezentuje zatím nejlepší obranou co do počtu inkasovaných bodů. Opírá se zejména o americkou reprezentantu Tinu Charlesovou a její krajanku Shavonte Zellousovou.

Sílu pod košem pak zvyšuje turecká reprezentantka Quanitra Hollingsworthová či jedna z nejlepších mladých hráček v Evropě Španělka Astou Ndourová. Právě pod košem by se mělo rozhodovat, jelikož na perimetru mají české mistryně papírově navrch.

Závěrečný turnaj Final Four se koná 10. až 12. dubna v Praze v hale Královka, která je domácí palubovkou USK.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.