New Orleans - Houston 93:95Howard po dvou měsících pauzy oslavil vítězný návrat do NBA

New York

Basketbalista Houstonu Dwight Howard po dvouměsíční absenci zažil vítězný návrat do sestavy. Hvězdný pivot nastoupil po 26 utkáních a čtyřmi body a sedmi doskoky se podílel na cenné výhře 95:93 na hřišti New Orleansu.

Dwight Howard se po dlouhém zranění vrací na scénu.

V zápase měl Howard proti sobě mladého tahouna Pelicans Anthonyho Davise. Ten spolu s Tyreke Evansem pomohli domácím, zoufale bojujícím o play off, k sedmnáctibodovému vedení v první půli, ale pak se začal prosazovat favorit. James Harden zaznamenal 25 bodů a deset asistencí, Trevor Ariza přidal 22 bodů a Rockets přežili nápor domácích v koncovce.

Davis mohl v závěru snížit na rozdíl jediného bodu. Velmi dobrý střelec šestek ale neproměnil celkem osm trestných hodů včetně jednoho v koncovce, který pomohl k výhře Houstonu. "Nejsem zvyklý míjet šestky, navíc když pak prohrajeme o dva body. Zklamal jsem sebe i tým, to se nesmí opakovat," řekl Davis. Nakonec si připsal 24 bodů a 14 doskoků, Evans přidal 28 bodů.

"Vyhrabali jsme se z nepovedeného úvodu, takže je to dobré. Jestli ale chceme vyhrát titul, tak musíme hrát celých 48 minut," řekl Howard, který po zranění kolena odehrál necelých 17 minut.

Oklahoma narazila

Stejně jako New Orleans prohráli ve středu i další adepti na osmé místo v Západní konferenci. Phoenix podlehl rovněž doma Sacramentu 99:108 a aktuálně osmá Oklahoma po sérii čtyř výher tvrdě narazila v hale obhájce titulu ze San Antonia, kde schytala debakl 91:130. Spurs se zaměřili na zastavení klíčového hráče Thunder Russella Westbrooka, kterého se jim podařilo otrávit a udržet na pouhých 16 bodech. Vítěze vedl Tony Parker s 21 body, Boris Diaw přidal 19.

Ve Východní konferenci sedmé Miami díky 22 bodům Gorana Dragiče porazilo osmý Boston na jeho palubovce 93:86. Na Celtics se tak dotáhla Indiana díky těsnému vítězství 103:101 ve Washingtonu. A protože vedle Bostonu prohráli i Charlotte Hornets (s Brooklynem 88:91), získali jistotu play off i přes porážku od Chicaga 102:116 basketbalisté Toronta.

Duel druhých nejlepších týmů obou konferencí překvapivě snadno ovládl Cleveland, když přehrál Memphis na jeho palubovce 111:89 a zaznamenal čtvrté vítězství za sebou. Kyrie Irving dal 24 bodů, Kevin Love 22 a LeBron James 20.