Toronto - Houston 99:96DeRozan 42 body dovedl Toronto k výhře nad Houstonem

Basketbalista Toronta DeMar DeRozan si vylepšil osobní rekord v NBA na 42 bodů a výrazně přispěl k vítězství nad Houstonem 99:96. Rockets v Kanadě nevyhráli od roku 2007.

Basketbalista Toronta DeMar DeRozan (10) proniká podál Jamese Hardena (13) z Houstonu.

K 42 bodům DeRozan přidal 11 doskoků. Vstřelil také důležitý koš 18 vteřin před koncem, kterým posunul Raptors do vedení 99:95. Navíc bránil kanonýra Jamese Hardena, jenž sice dal 31 bodů, ale proměnil jen devět z 22 střel z pole. Oba se dobře znají, protože proti sobě hrají už od 12 let.

"Naše rodiny k sobě mají blízko, takže je vždycky super, když si proti sobě můžeme zahrát. Na takové chvíle jako dnes budeme za 20, 30 let vzpomínat," řekl DeRozan po utkání, v němž skončila čtyřzápasová vítězná šňůra Houstonu.

Účast v play off si v pondělí zajistil Portland, který zdolal Phoenix 109:86. Blazers vedli až o 31 bodů a v poslední čtvrtině už mohl kouč Terry Stotts nechat odpočívat opory.

Důležité vítězství v boji o postup do vyřazovací části si připsal Boston, který přehrál Charlotte 116:104. Celtics tak drží osmou příčku, zatímco Hornets zůstali na 11. místě. K výhře Bostonu pomohl Avery Bradley 30 body a osmi doskoky, celý tým Celtics ztratil jen sedm míčů. Za Charlotte nasbíral Kemba Walker 28 bodů a 12 asistencí.

V utkání dvou slabých soupeřů Los Angeles Lakers udolali Philadelphii 113:111 po prodloužení. Vítězný koš vstřelil 0,7 sekundy před koncem Jordan Clarkson, autor 26 bodů a 11 asistencí.