Házenkářky Zlína si výhrou nad Slavií řekly o play off

Zlín

Házenkářky Zlína porazily v interlize Slavii Praha 21:19 a posunuly se na šesté místo tabulky. Dostaly se mezi nejlepší čtyři české týmy, takže momentálně figurují na poslední pozici zaručující účast v play off.

Dvě kola před koncem základní části mají jistý start ve vyřazovací části Most, Poruba a Slavia. O posledním postupujícím se rozhodne mezi Zlínem, Olomoucí, Veselím nad Moravou a Pískem.

Slávistky dnes potvrdily roli favoritek jen v prvním poločase, který vyhrály o jeden gól. Zlín vstoupil do druhé části zápasu šňůrou 5:0 a vedení již udržel.

"Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak," řekl zlínský kouč Peter Sabadka. "Co se týče play off, máme to nyní ve vlastních rukou. Dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý," dodal trenér Zlína, který má jednobodový náskok na Olomouc a tři body k dobru na Veselí nad Moravou a Písek.