Nymburk vstoupil do čtvrtfinále basketbalové ligy hladkou výhrou

Nymburští basketbalisté vstoupili do čtvrtfinále ligového play off ligy hladkou výhrou 87:51 nad Jindřichovým Hradcem. Tým, který české lize vládne od roku 2004 a útočí na dvanáctý titul za sebou, rozhodl zápas zejména vydařenou třetí čtvrtinou, v níž jeho náskok vystoupal z deseti na 24 bodů.

Basketbalisté Nymburka, ilustrační zápas

Nejlepším nymburským střelcem byl autor 14 bodů Christian Burns. Jihočeši neproměnili ani jednu trojkovou střelu, za favorizovaným vítězem základní části zaostali i v soubojích pod košem.

Mnohem dramatičtější souboj se odehrál v Pardubicích, kde domácí zvítězili nad Opavou 85:82. V předposlední minutě je posunul do vedení Ondřej Kohout, další dva body pak přidal Dušan Pandula. Nejlepší střelec zápasu Martin Gniadek snížil a sedm vteřin před koncem mohl vyrovnat, ale netrefil.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápasy:
Pardubice - Opava 85:82 (28:30, 44:50, 69:62)
Nejvíce bodů: Příhonský 22, Pandula a Sanders po 16, Kohout 10 - Gniadek 24, Šiřina 23, Blažek a Klečka po 11. Fauly: 17:19. Trestné hody: 16/12 - 6/6. Trojky: 9:10. Doskoky: 30:26.
Nymburk - Jindřichův Hradec 87:51 (19:14, 40:30, 63:39)
Nejvíce bodů: Burns 14, Simmons 13, Pomikálek 11, Raivio a Welsch po 10 - Autrey a Novák po 12, Robinson 10. Fauly: 16:19. Trestné hody: 7/7 - 8/5. Trojky: 6:0. Doskoky: 40:25.