Oklahoma City - Denver 122:112Westbrook a Kanter dovedli v NBA Oklahomu k obratu s Denverem

New York

Basketbalisty Oklahomy nezlomilo v nedělním utkání NBA jedenáctibodové manko z úvodu druhého poločasu a porazili Denver 122:112. Lídra domácího týmu Russella Westbrooka dělil jediný doskok od zisku čtvrtého triple doublu v sezoně, zápas zakončil s bilancí 30 bodů, 12 asistencí a devět doskočených míčů.

Basketbalista Oklahomy City Russell Westbrook (0) a Enes Kanter (11) během utkání proti Denveru.

Kevin Durant přidal 26 bodů a 10 finálních přihrávek. Naposledy dva spoluhráči v jednom utkání překonali hranice 25 bodů a 10 asistencí v roce 1996, kdy se to podařilo Johnu Stocktonovi a Karlu Maloneovi v dresu Utahu. Trenér Denveru Michael Malone ale označil za nejdůležitějšího hráče domácích pivota Enese Kantera, který z pozice náhradníka nastřílel 21 bodů. Z toho 11 nasázel Denveru během pětiminutovky v poslední čtvrtině, po níž se Thunder ujali vedení 109:102.

"Kanter byl dnes jejich MVP. Naprosto dominoval," řekl Malone o hráči, který za 25 minut hry stihl i osm doskoků, z toho pět útočných. Hráči Oklahomy, třetího týmu Západní konference, celkově velmi dobře stříleli, a to s úspěšností 57,8 procenta. "Nebránili jsme. Obranu jsme nechali o poločase v šatně," zlobil se Malone po páté porážce z posledních šesti zápasů.

Vedle Westbrooka těsně unikl triple double také rozehrávači Portlandu C.J. McCollumovi. Proti Sacramentu se blýskl 35 body, 11 doskoky a devíti asistencemi a Trail Blazers zvítězili na hřišti soupeře 98:94. V domácím dresu dal pivot DeMarcus Cousins 36 bodů.

Kobe Bryant nastřílel v první čtvrtině zápasu s Memphisem 14 bodů, přesto Los Angeles Lakers před druhou částí už o devět bodů prohrávali a nakonec podlehli 96:112. Bryant dokončil utkání s 19 body a byl nejlepším střelcem hostů.