Živě

Sacramento se vytáhlo proti Phoenixu, v Utahu zářil Kirilenko

18. ledna 2006 10:30 - NEW YORK

Basketbalisté Sacramenta porazili v zámořské NBA až nečekaně snadno Phoenix 119:90. K nejhorší porážce arizonského týmu v sezóně přispěli osobními střeleckými rekordy Kevin Martin, jenž dal 25 bodů, a nováček Francisco Garcia, který zaznamenal 21 bodů a 10 doskoků.

Lídr Pacifické divize Phoenix se nedokázal vypořádat s kvalitní domácí obranou, k tomu Sacramento přidalo úspěšnost střelby přes 51 procent a dvanáct trojek. "Splnili jsme náš taktický plán v obraně," řekl trenér vítězů Rick Adelman, který v minulém týdnu hráčům rozdal DVD s rozbory jejich chyb v defenzivě. "Snad se z toho poučili a dokázali si, že mohou porážet i špičkové týmy," dodal spokojeně kouč.

Nejlepším střelcem Phoenixu, kterému chyběli zranění Stojakovič, Abdur-Rahim a Wells, byl s 25 body Shawn Marion. Steve Nash zaostal s jen sedmi body daleko za svými možnostmi.

Také ve druhém úterním duelu padla hranice 110 bodů, o jeden ho při vítězství nad Torontem překonali basketbalisté Utahu. V životní formě se představil Rus Andrej Kirilenko, který si poprvé vychutnal triple-double. K 18 bodům a 16 doskokům přidal ještě 11 asistencí.

Dvouciferných čísel v těchto statistikách se Kirilenko dočkal jako první hráč Utahu od Karla Malona, kterému se to naposledy povedlo v květnu 1999. Druhou výraznou osobností Utahu byl v úterý další Evropan Turek Mehmet Okur s 29 body.

Utah - Toronto 111:98
Nejvíce bodů: Okur 29 - Bosh 27
Sacramento - Phoenix 119:90
Nejvíce bodů: Martin 25 - Marion 25

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.