Basketbalisté Svitav přiživili naděje na postup do play off

Basketbalisté Svitav porazili čtvrtý tým ligy Opavu 83:75 a na devátém místě tabulky přiživili své naděje na účast v play off. Ostrava, která zatím drží poslední postupové místo, naopak utrpěla debakl 75:102 na hřišti desátého Ústí nad Labem. Opavě se na rozdíl jediné výhry přiblížily páté Pardubice. Vítězové Českého poháru přehráli USK Praha 77:62.

Ilustrační snímek. Ostravský Jan Stehlík (vpravo) v souboji s opavským Filipem Zbránkem.

Teprve na čtvrtý pokus porazil v této sezoně šestý Kolín tým Jindřichova Hradce (96:73) a připsal si osmé vítězství z posledních deseti zápasů. Hosté naopak spadli na poslední místo v tabulce.

Trenér Kolína Predrag Benáček si výhry nad Lions cenil. "Jindřichův Hradec vůbec není špatný tým, není naivní tým. To, že se pohybují na místě, kde se pohybují, je shoda náhod," uvedl s tím, že soupeř především v první půli předváděl větší kvalitu.

"Viděli jsme v prvním poločase zvrat z našich 9:0, kdy jsme museli odehrát zónovou obranu, která je zbrzdila," dodal Benáček s tím, že po přestávce si jeho tým zápas zkušeně pohlídal.