Clippers si výhrou v Torontu znovu vylepšili bilanci

NEW YORK

Šestatřicetiletý Sam Cassell přispěl velkou měrou k vítězství basketbalistů Los Angeles Clippers v nedělním utkání NBA nad Torontem. Zkušený rozehrávač nejprve úspěšným tříbodovým pokusem poslal zápas do prodloužení a v něm dalšími šesti body pomohl Clippers k výhře 115:113.

Týmu, který byl dlouhá léta ve stínu městského rivala a bývalých šampiónů Lakers, se v této sezóně nebývale daří. V posledních dvanácti letech měl na konci sezóny pokaždé více porážek na kontě než vítězství, ale po utkání v Torontu už padesátiprocentní hranici překročil o jedenáct výher.

"A přitom jsme pořád ti stejní staří Clippers," tvrdil veterán Cassell, který dohromady nasbíral 27 bodů. O tři více dal Elton Brand. Toronto ještě dvě a půl minuty před koncem prodloužení vedlo o tři body (110:107), ale hosté sedmibodovou šňůrou skóre otočili a v závěru už vedení nepustili. V celé Západní konferenci jsou jen tři týmy lepší.

V dresu New Yorku si odbyl premiéru Jalen Rose, kterého klub vyměnil s Torontem v pátek. Šestnácti body a 11 asistencemi si získal přízeň fanoušků, ale prohře 89:93 nezabránil. Do formy se totiž dostávají nedávní marodi Tracy McGrady, který dal 23 bodů, a čínský pivot Jao Ming (15).

"S nimi je to úplně jiné. My všichni ostatní to pak máme snazší," řekl další člen základní pětky David Wesley, který přispěl k vítězství 19 body. Houston s uzdravenými hvězdami vyhrál již potřetí za sebou.

Basketbalistům Sacramenta se podařila odveta za páteční porážku v Utahu, tentokrát nad Jazzmany zvítězili doma rozdílem 18 bodů. Pomohli si k tomu deseti trojkami a téměř neomylnou střelbou trestných hodů. Sacramento rovněž s lednovým příchodem bouřliváka Rona Artesta zlepšilo obranu.

Kings doma už měsíc neprohráli, stále však patří k nejhorším týmům v západní části ligy. "Je to, jako když si kuřák vezme odvykací náplast, aby s tím zlozvykem skončil. Přesně tak potřebujeme my skončit s porážkami, na které si tým navykl," řekl novinářům po svém pátém utkání za Sacramento Artest.

Výsledky nedělních zápasů NBA
New York - Houston 89:93, Toronto - Los Angeles Clippers 113:115 po prodl., Sacramento - Utah 96:78.
2. Utah48232547,9
3. Minnesota46212545,7