Wade dovedl Miami k další výhře v NBA

NEW YORK

Rozehrávač Dwyane Wade byl podruhé za sebou strůjcem vítězství basketbalistů Miami v zámořské NBA. Dva dny poté, co v posledních minutách prakticky sám rozhodl o triumfu nad nejlepším celkem soutěže Detroitem, nastřílel Wade 38 bodů Orlandu při úterní výhře 107:93. Celek Heat tím vstoupil vítězně do série deseti zápasů proti týmům, které mají výrazně negativní bilanci.

Ve středu je čeká odveta proti Magic. "Ale my si nemůžeme říct: 'Nehrajeme proti nejlepším týmům, tak si odpočinem'. Absolutně ne. Tohle je NBA, musíme pořád dřít a přiblížit se výkonům, jaké budou zapotřebí v play off," řekl Wade. Rozehrávač vedoucího týmu Jihovýchodní divize měl opět přesnou ruku v rozhodujících okamžicích, když devíti body za sebou zvýšil na 101:85. Shaquille O'Neal přispěl v zápase 25 body a 11 doskoky. "Hráli jsme jednoduchý basketbal," řekl o spolupráci s Wadem obrovitý pivot.

Detroit se po nedělní prohře oklepal a po vítězství 85:71 nad New Jersey má jistotu, že také do nadcházející přestávky vyhrazené pro Utkání hvězd půjde s nejlepší bilancí ze všech týmů. "Nebyly to lehké zápasy, protože člověk před sebou vidí ten týden pauzy," řekl Richard Hamilton, který v den osmadvacátých narozenin dal 18 bodů. "Měli jsme ale dost energie. Rozhodně jsme nechtěli prohrát podruhé za sebou," dodal.

Basketbalisté Milwaukee porazili Seattle 106:91, český reprezentant Jiří Welsch se na tom podílel osmi body a čtyřmi asistencemi za 25 minut hry. Bucks vyhráli šestý zápas za sebou v domácím prostředí. Nejlepším střelcem vítězů byl Michael Redd s 19 body, stejně úspěšný byl Ray Allen v týmu soupeře, který v Milwaukee nastoupil podruhé od svého přestupu. "Tady je to pořád skvělé. Když nám dal Toni Kukoč na konci zápasu koš, cuklo mi to s rukama a skoro jsem zatleskal. Bucks pro mě pořád hodně znamenají," řekl Allen.

Výsledky:
Detroit - New Jersey 85:71, Miami - Orlando 107:93, Milwaukee - Seattle 106:91, Chicago - Sacramento 101:105 po prodl., Los Angeles Clippers - Houston 97:128.