Rubriky:

Míčové sporty

Portoriko - Česko 3:1 Volejbalistky vstoupily do Grand Prix porážkou od Portorika

3. června 2016 19:49 - Zelená Hora

České volejbalistky vstoupily do Grand Prix porážkou 1:3 od Portorika. Úvodní set na turnaji druhé divize v Polsku sice vyhrály 25:21, další tři sady ale ovládl soupeř v poměru 25:20, 25:21 a 25:19.

"Utkání mohlo být plně v naší režii nebýt malých, ale důležitých chyb z nepozornosti," řekla kapitánka českého týmu Tereza Rossiová. "Potenciál družstva byl opět v některých momentech hodně vidět. Do příštích zápasů musíme zvýšit agresivitu a přesvědčení o vlastních schopnostech," dodala.

Turnaj v Zelené Hoře je první soutěžní prověrkou pod vedením nového trenéra, Němce Alexandera Waibla. Kouč u reprezentačního družstva debutoval v květnu při dvou porážkách v přípravě v Polsku a vítězství se nedočkal ani tentokrát.

"Soupeř hrál velmi dobře. Náš tým předvedl řadu pěkných akcí, ale měli jsme určité problémy s kontrolou míče v jednoduchých situacích, kvůli čemuž jsme nedokázali zápas dovést do vítězného konce," uvedl Waibl.

S Portorikem český tým prohrál podruhé z posledních tří vzájemných zápasů. V loňské Grand Prix neuspěl ve skupině v bulharském Samokovu (2:3), v závěrečném turnaji v Lublinu ale vyhrál v zápase o třetí místo 3:1.

V sobotu české volejbalistky nastoupí proti domácímu Polsku, v neděli bude jejich posledním soupeřem Kanada. Za týden se uskuteční druhý turnaj v Olomouci.

První turnaj volejbalové Grand Prix druhé divize v Zelené Hoře (Polsko):
Portoriko - ČR 3:1 (-21, 20, 21, 19)
Nejvíce bodů: Mlejnková 14, Rossiová 10, Purchartová 5 - Oquendová 15, Ocasiová 14, Cruzová 10.
Polsko - Kanada 3:1 (19, -28, 15, 20)
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.