Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalové šampióny čeká v Lize mistrů kvalifikace

10. června 2016 13:01 - Řím

Čeští volejbaloví šampióni Liberec a Prostějov začnou Ligu mistrů, respektive Ligu mistryň v kvalifikaci, která se po změně systému elitních soutěží bude nově hrát. Hráči Dukly byli nasazeni do třetího kvalifikačního kola, prostějovské volejbalistky mají cestu do hlavní fáze ještě složitější.

 

www.CEV.lu

Liberec ve třetím kole narazí na vítěze duelu mezi běloruským Strojitělem Minsk a finským týmem Tiikeritem Kokkola. "Naším cílem je postoupit do základní skupiny. Ovšem ani jeden z této dvojice v kvalifikaci není lehkým protivníkem. Nyní začínáme zjišťovat podrobnější informace o sestavách," řekl ČTK trenér Michal Nekola.

Pro Prostějov vede cesta mezi elitu přes dvě kola. Ve druhém čekají maďarské šampionky z týmu Linamar Békéscsaba a pokud Hanačky splní roli favorita, půjdou na lepšího z dvojice Maccabi Haifa - Dabrowa Górnicza. Soutěže byly rozlosovány ve čtvrtek večer v Římě.

"Proti Békéscsabě bychom měli splnit roli favorita. Papírově by měla postoupit proti nám Górnicza, která už bude velice kvalitním soupeřem. Po předcházejících osmi letech působení v Lize mistryň se pokusíme dostat do hlavního turnaje," poznamenal předseda správní rady prostějovského klubu Petr Chytil.

Liberec začne kvalifikaci venku

Po změně herního systému a zúžení počtu účastníků zůstane v hlavním turnaji mužů 20 týmů v pěti skupinách. Do soutěže se přihlásilo 36 družstev z 25 zemí. Na základě nových národních koeficientů bylo nasazeno 12 celků a zbývajících osm účastníků vzejde z kvalifikace.

V Lize mistryň bude v hlavním turnaji pouze šestnáct týmů. Dvanáct nasazených doplní čtyři vítězové kvalifikací. Zájem startovat v Lize mistryň mělo 30 družstev z 22 zemí. Poražení z kvalifikací budou pokračovat v Poháru CEV.

Pokud Liberec postoupí, ve skupině ho čekají Berlín, Civitanova a Rzeszów. Volejbalistky Prostějova by se dostaly do skupiny s Fenerbahce Istanbul, Azerrailem Baku a francouzským celkem St. Raphaël.

Liberec začne kvalifikaci 16. listopadu venku, domácí odvetu sehraje 20. listopadu. Hanačky začnou 1. listopadu v Maďarsku, odveta v Prostějově bude o čtyři dny později. Třetí kolo se odehraje následně do poloviny listopadu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.