Rubriky:

Míčové sporty

Kajakář Hradilek nečekaně vypadl v kvalifikaci SP v Seu

10. června 2016 19:30 - Seu d'Urgell

Kajakář Vavřinec Hradilek nečekaně vypadl v kvalifikaci při druhém závodu Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu. Do víkendových semifinále postoupilo jedenáct českých lodí ze čtrnácti, ze hry jsou vedle stříbrného olympijského medailisty Hradilka také kajakářka Veronika Vojtová a kanoistka Jana Matulková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hradilek v první kvalifikační jízdě zaznamenal čtyři dotyky branek, navíc v poslední protivodě číslo 19 mu rozhodčí připsali padesátisekundovou penalizaci za její neprojetí. "To byla pokažená jízda a chtěl jsem to tam dole ještě dohnat, proto ta 'kule'," komentoval Hradilek v rozhovoru s ČTK penalizaci.

V opravné jízdě měl vicemistr Evropy nakonec čtyři trestné sekundy. Ale zatímco na druhém mezičasu byl ještě na postupové pozici, závěr trati úmyslně nejel naplno. Přiměl ho k tomu i pocit, že postup má jistý, jenomže rozhodčí mu připsali jeden dotyk, což ho stálo postup.

"Nepředvedl jsem nějaký super výkon, to je jasné," konstatoval Hradilek. "Opět super rozhodování. O tom druhém šťouchu nikdo nemá ani páru," postěžoval si. "Dole jsem jel na jistotu. Kdybych věděl o tom druhém šťouchu, tak jedu normálně," zlobil se Hradilek, který nastoupí v sobotu ještě do kvalifikace nové disciplíny kayak cross, kterou v rámci úvodního závodu seriálu minulý týden v Ivrei vyhrál.

Výborný kvalifikační výkon předvedli naopak třetí Vít Přindiš i čtvrtá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Bez potíží postoupili také olympionici Vítězslav Gebas, jedenáctý mezi kanoisty, a Kateřina Kudějová, osmá kajakářka.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.