Charlotte kvůli zákonu o toaletách přišlo o Utkání hvězd NBA

22. července 2016 10:45 - New York

Utkání hvězd basketbalové NBA se v příštím roce v Charlotte neuskuteční. Vedení soutěže únorový zápas městu v Severní Karolíně odebralo kvůli zákonu, který podle něj diskriminuje homosexuály, bisexuály a transgenderové osoby.

 

Usa Today Sports, Reuters

Zákon totiž mimo jiné nařizuje, aby transgenderoví lidé používali veřejné toalety podle pohlaví v rodném listu a ne podle jejich přání, jak se snaží zavést federální vláda. Deset amerických států už kvůli tomu podalo na administrativu prezidenta Baracka Obamy žalobu u soudu v Nebrasce.

"Uvědomujeme si, že NBA nemůže rozhodovat o zákonech v každém městě nebo státu a zemi. Ale také je nám jasné, že nemůžeme úspěšně pořádat Utkání hvězd v Charlotte v klimatu, který tam kvůli zákonu panuje," uvedlo vedení ligy v prohlášení s tím, že nové místo konání oznámí v nejbližších týdnech. Podle médií by to mělo být New Orleans.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: