Golden State - Indiana 142:106Thompson nastřílel v NBA za tři čtvrtiny 60 bodů

New York

Hvězdou pondělního programu v NBA byl Klay Thompson z Golden State, který v duelu proti Indianě nastřílel během prvních tří čtvrtin 60 bodů. Basketbalisté Washingtonu otočili nepříznivý vývoj utkání na hřišti Brooklynu a zvítězili 118:113. Tomáš Satoranský dostal v týmu Wizards šanci na pouhé tři minuty a svůj jediný střelecký pokus neproměnil.

Klay Thompson z Golden State při utkání s Indianou.

Golden State deklasovali Indianu 142:106. Jasný průběh mohl mrzet Thompsona, protože za rozhodnutého stavu jej trenér Steve Kerr vůbec neposlal do poslední čtvrtiny. Thompson stihl 40 bodů během první půle a ve třetí čtvrtině přidal dalších dvacet.

Šestadvacetiletý křídelní hráč proměnil 21 ze 33 střel z pole a 10 z 11 trestných hodů. 60 bodů je Thompsonův nový osobní rekord a nikdo jiný v této sezóně tolik bodů nenastřílel. Posledním hráčem, který stihl 60 bodů během tří čtvrtin, byl Kobe Bryant. Ten v roce 2005 v dresu Los Angeles Lakers nasázel 62 bodů do koše Dallasu.

"Nezchladil mě, jsem pořád v laufu. Kdo ví, co se mohlo stát, kdybych hrál i v poslední čtvrtině," řekl Thompson v pozápasovém rozhovoru, při němž se k němu přiblížil spoluhráč Stephen Curry a vysypal mu kostky ledu na hlavu.

Washington se v Brooklynu trápil v první půli a v poločase prohrával 51:66. Třetí část však Wizards začali třináctibodovou šňůrou a před poslední čtvrtinou už byli ve vedení. V koncovce hosté vedli o tři body, ale domácí měli spoustu času na vyrovnání. Nets si však nevzali oddechový čas a 11 sekund před koncem předvedli rozhodující ztrátu. John Wall pak pojistil vítězství Wizards dvěma trestnými hody.

Wall byl nejlepším hráčem hostů s 25 body a 13 asistencemi. Bradley Beal a Otto Porter Jr. přidali po 18 bodech. Satoranský odehrál pouhé tři minuty na konci druhé čtvrtiny a neproměnil volnou střelu z pěti metrů od koše. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Brook Lopez s 25 body.

Šestý triple double v řadě si připsal Russell Westbrook, který 32 body, 13 doskoky a 12 asistencemi dovedl Oklahomu k výhře nad Atlantou 102:99. Šest zápasů po sobě s dvojcifernými hodnotami u klíčových statistik naposledy v NBA předvedl Michael Jordan, jehož série se v roce 1989 zastavila na sedmi utkáních.

LeBron James, Kevin Love a Kyrie Irving dohromady nastříleli 88 bodů a Cleveland ukončil sérii tří porážek. Na palubovce Toronta nasbíral James 34 bodů, osm doskoků a sedm asistencí. Love přidal 28 bodů se 14 doskoky a Irving se dostal na 24 bodů. Raptors nestačilo 31 bodů DeMara DeRozana.

Marc Gasol nasbíral triple double a ještě si připsal vítězný koš při výhře Memphisu nad New Orleans 110:108 po druhém prodloužení. Španělský pivot zaznamenal 28 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. Pelicans nepomohlo 28 bodů a 17 doskoků Anthonyho Davise.