Rubriky:

Míčové sporty

Zeď trápila Rusky! Musí se s námi počítat, říká Satrapová

12. prosince 2016 10:47 - Helsingborg

Nejlepší hráčkou nedělního zápasu českých házenkářek s Ruskem na mistrovství Evropy ve Švédsku byla vyhlášena brankářka Lucie Satrapová. Chvílemi byla jako neprostupná zeď. Vychytala mnoho šancí a její procentuální úspěšnost zákroků dosáhla 42 procent. Češkám to přesto nestačilo a podlehly 24:26.

 

Bjorn Lindgren, ČTK/AP

Satrapová po dvou úvodních zápasech základní skupiny nebyla spokojena se svým výkonem, ale věřila, že ji postup českého týmu do hlavní fáze nakopne. A přesně to se stalo. Vynikající zákroky předváděla jak proti Dánsku, tak především proti Rusku. Likvidovala střely z dálky i gólové šance při náskoku ze šestky. "Jsem ráda, že jsem mohla holkám pomoct, ale škoda, že jsem toho nechytila ještě víc," litovala Satrapová po porážce.

Češky v závěru sahaly po remíze, namísto srovnání však přišla chyba a inkasovaný gól v posledních vteřinách. "Tentokrát nám chybělo štěstí a hráčky z Ruska jsou zkušenější. Hrají těžké zápasy v lize i Lize mistryň. My máme mladý mančaft, hodně holek se vyměnilo, takže asi rozhodlo to štěstíčko a zkušenosti," uvedla sedmadvacetiletá Satrapová, která patří k nejstarším hráčkám v týmu.

Dobré zákroky předváděla v první půli, ale ve druhé jich přidala ještě jednou tolik. "Věděla jsem, že nám utíkají začátky druhých poločasů. Soustředila jsem se na to, protože jsem si říkala, že mi holky v této fázi asi moc nepomůžou. I když jsme prohrály, jsem šťastná, že jsme Evropě ukázaly, že se s námi musí počítat a že nejsme jen do počtu. Každý, když se teď podívá na výsledky, si musí říct, že je potřeba se na nás připravit," dodala Satrapová.

Češky vyhrály například nad Maďarskem, s Dánkami i přes prohru vedly zhruba tři čtvrtě zápasu a Ruskám, letošním olympijským vítězkám, podlehly o dvě branky. V úterý je čekají Rumunky a nejlepší házenkářka světa Cristina Neaguová a ve středu Norky, které obhajují evropský titul a jsou i úřadujícími mistryněmi světa.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty