Házenkáři Plzně uspěli v Zubří a zahrají si o pohár

Obhájce trofeje Karviná, Lovosice, Hranice a také ligový mistr Plzeň jsou v semifinále Českého poháru házenkářů. Západočeši o víkendu odložili extraligový zápas kvůli epidemii v kádru, dnes v Zubří v pohárovém čtvrtfinále vybojovali vítězství 30:28. Ženské Final Four obstará úřadující pohárový šampión Most, Slavia, Zlín a po velkém dramatu i Poruba.

Lovosice doma porazily po skvěle zvládnutému závěru pražskou Duklu 35:31, Hranice zdolaly extraligového nováčka Nové Veselí 31:29 a Karviná postoupila přes Brno už v úterý po výhře 30:25.

Dukla přitom v Lovosicích vedla až do 54. minuty, kdy měla k dobru dva góly (30:28), domácím se ale podařil dokonalý obrat a závěrečné minuty vyhráli poměrem 7:1.

"Po dobrém závěru první půle jsme chtěli srovnat stav, ale i přes dobrou práci obrany jsme následně dělali chyby v postupném útoku. Pak se nám konečně podařilo hru konsolidovat, do hry jsme poslali tři naše 'ostré' spojky Jelínka, Motla a Boučka, kteří svým pohybem dokázali přehrávat obranu soupeře. Díky tomu jsme dokázali zápas srovnat a měli v něm větší vůli po vítězství," řekl lovosický kouč Václav Toman.

Most hladce postoupil do semifinále

Mostecké házenkářky mohou vyhrát pohár čtvrtý rok v řadě, druholigové Vršovice neměly šanci je zastavit. Drama se odehrálo jen ve Veselí nad Moravou, kde domácí Panenky podlehly Porubě až po sedmimetrových hodech. Po 60 minutách skončilo čtvrtfinále výsledkem 28:28. Brankářka Mučková v rozstřelu chytila tři pokusy domácích.

Český pohár mužů vyvrcholí po letech turnajem Final Four, jehož dějištěm bude 28. a 29. ledna Brno. Ženy se o trofej utkají už za týden v Jindřichově Hradci.