Basketbalisté USK oplatili Kolínu těsnou porážku

Čtvrtý tým ligy basketbalistů Kolín po sérii čtyř vítězství prohrál doma s USK Praha těsně 69:71. Hosté si ve vyrovnaném utkání vypracovali v poslední čtvrtině dvanáctibodové vedení, a i když Středočeši dali posledních osm bodů zápasu, na obrat jim to nestačilo.

"Pět minut před koncem jsme pochopili, že to můžeme vyhrát, a začali jsme se snažit. Odehráli jsme možná nejlepších pět minut zápasu, ale neměli jsme štěstí v závěru. To si ale tým musí zasloužit a to my jsme si to štěstí nezasloužili," konstatoval domácí kouč Predrag Benáček.

Pražané oplatili soupeři těsnou porážku z prvního utkání (66:69) a přiblížili se mu v tabulce na dva body. Lídrem vítězů byl s 18 body a šesti doskoky Jaromír Bohačík.

"Pro nás to byl důležitý zápas z hlediska postupu do první šestky. Celý tým bojoval až do úplného konce a zaslouží pochvalu," řekl asistent trenéra USK Jan Pospíšil.

Na jediný bod se ke Kolínu přiblížila Opava, jež zvítězila ve Svitavách 63:57. Ve druhé čtvrtině hosté dovolili soupeři dát jen pět bodů, Turům pak už nebyl nic platný ani nápor v poslední části, kterou vyhráli 23:8.

Duel prvního týmu NBL s posledním skončil podle předpokladů vítězstvím Nymburka. Mistrovský celek porazil domácí NH Ostrava 104:83 a pomohla mu k tomu trojice dvacetibodových střelců. Bryon Allen dal 26 bodů, Anthony Meier 21 a Howard Sant-Roos 20. Favorit měl potíže jen ve třetí čtvrtině, v které od Nové huti inkasoval 30 bodů a prohrál toto hrací období o dvanáct.

Ostrava - Nymburk 83:104 (18:28, 38:54, 68:72)
Nejvíce bodů: Painter 16, S. Smith 15, Canada 14, P. Bohačík 10 - Allen 28, Meier 21, Sant-Roos 20, Lawrence 11.
Kolín - USK Praha 69:71 (15:24, 42:38, 50:55)
Nejvíce bodů: Machač 17, Skinner 15, Kerr 14, Číž 12 - J. Bohačík 18, Michal Mareš 13, Grunt a Feštr po 10.
Svitavy - Opava 57:63 (14:12, 19:31, 34:55)
Nejvíce bodů: Mickelson 16, Teplý 11, Slezák 8 - Jurečka 17, Šiřina 11, Cvek 10.