Nymburk vyhrál první finále o 24 bodů

NYMBURK

Suverénním vítězstvím vstoupili basketbalisté Nymburka do ligového finále, v němž usilují o třetí titul po sobě. V prvním utkání na domácí palubovce v sobotu porazili vicemistra z minulých dvou let Mlékárnu Kunín jednoznačně 95:71 a ujali se vedení v sérii na čtyři vítězné zápasy. Druhý finálový duel se hraje ve středu v Novém Jičíně.

Nymburk vedl o samého začátku. V prvním poločase podal velmi koncentrovaný výkon a hosty k ničemu nepustil. V druhé čtvrtině dovolili favorizovaní domácí Mlékárně Kunín vstřelit pouhých šest bodů. Hru obhájců titulu skvěle dirigoval Maurice Whitfield.

Po změně stran Nymburk trochu polevil a hosté začali pomalu z třicetibodového rozdílu ukrajovat. V dresu Kunína vyčníval Mario Bošnjak, který zaznamenal 20 bodů a byl nejlepším střelcem utkání.

Nervozita z přestávky

"Byli jsme nervózní, protože jsme nevěděli, co s námi udělala desetidenní přestávka," uvedl po zápase trenér Nymburka Michal Ježdík. Jeho tým vyřadil v semifinále Děčín ve třech zápasech, zatímco Kunín hrál s Prostějovem pětkrát.

"Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, který rozhodl. Stáhnout 25 bodů je velmi těžké a při únavě Kunína prakticky nereálné. Za první vítězství jsem velmi rád," prohlásil Ježdík.

Podle hostujícího kouče Zdeňka Hummla se zápasová přestávka na hráčích Nymburka projevila pozitivně. "Domácí hráli s obrovskou chutí," uvedl. Jeho svěřenci se těžko prosazovali proti obraně Středočechů. "Když Nymburk vedl o více jak dvacet bodů, polevil a my dostali šanci korigovat výsledek. Nepředvedli jsme moc dobrý výkon," řekl Hummel.

ČEZ Basket Nymburk - Mlékárna Kunín 95:71 (29:20, 51:26, 71:43)
Nejvíce bodů: Hess a Whitfield po 14, Rančík 12, Savanovič 11, Beneš 10 - Bošnjak 20, Warrick 15, Štec a Chavis po 7. Rozhodčí: Zachara, Dolinek, Šedivý. Trenér hody: 21/13 - 14/10. Fauly: 21:19. Trojky: 8:9. Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Whitfield. Stav série: 1:0.