Basketbalisté Clippers si vynutili sedmý zápas s Phoenixem

LOS ANGELES

Daleko vyšší úspěšnost střelby z pole rozhodla o vítězství basketbalistů Los Angeles Clippers v šestém semifinále Západní konference NBA nad Phoenixem Suns. Na domácí palubovce hráči Clippers ve čtvrtek zvítězili 118:106, vyrovnali sérii na 3:3 a prodloužili si tak nečekaně úspěšnou sezónu. Rozhodující utkání bude hostit v pondělí Phoenix.

Oporou vítězů byl křídelní hráč Elton Brand, který vstřelil 30 bodů, doskočil 12 míčů a zablokoval pět střel soupeře. Jeho výkon podpořil pětadvaceti body Corey Maggette, Brandův spolužák z univerzity v Duke. Clippers měli úspěšnost 61,5 procent střelby z pole, zatímco Suns pouze 43,7 procent. Za hosty nastřílel nejvíce bodů (34) Shawn Marion.

Maggette přitom v úterním pátém zápasu konto Phoenixu zatížil za sedmnáct minut na hřišti pouze osmi body. "Potřeboval jsem hrát víc, abych ukázal, co umím," řekl novinářům Maggette, který nebyl ve čtvrtek v základní sestavě, ale nakonec na hřišti pobyl sedmadvacet minut. Brand trefil čtrnáct z jednadvaceti pokusů z pole.

Na body z pod koše porazili basketbalisté Clippers svého soupeře 66:40. Domácí se pokusili jen o pět trojek, z nichž dvě proměnili, zatímco Suns stříleli z dálky jednatřicetkrát, ale úspěšní byli jen ve třinácti případech. "Nedali se dneska zastavit, dařilo se jim," řekl kouč týmu Suns Mike D'Antoni. "Je to unavující série, potřebujeme volno," dodal.