Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova povede do konce sezóny trenér Čada

8. března 2017 11:59 - Prostějov
(Aktualizováno: 8. března 2017 13:47)

K volejbalistům Prostějova se vrací kouč Miroslav Čada. Nahradí Petera Gogu, jehož vedení klubu ve středu odvolalo. Goga bude nadále působit v roli sportovně-technického manažera. Dominantní klub českého ženského volejbalu posledních let chce změnou kouče zkonsolidovat tým po nedávných neuspokojivých výsledcích před závěrečnou fází sezóny.

 

Václav Šálek, ČTK

"Doposud dominantní klub českého ženského volejbalu chce změnou kouče zkonsolidovat tým po nedávných neuspokojivých výsledcích před závěrečnou fází sezóny," uvedl klub v tiskové zprávě.

"Věřím, že tým má na víc, než v současné době předvádí. Máme kvalitní hráčky. Je to také o psychice. Všichni máme jediný cíl, kterým je zisk titulu," řekl ČTK Čada.

Trenérská změna je reakcí na poslední výsledky českých mistryň, které v minulých dvou týdnech utrpěly nečekané porážky s domácími soupeři. Nejprve Prostějov prohrál v extralize doma s Olomoucí, výsledkem 2:3 stejnému týmu podlehl ve finále Českého poháru a v sobotu si připsal další pětisetovou porážku v Ostravě.

"Vítězství v Českém poháru bylo jedním z cílů, který se nepodařilo naplnit. V tomto zápase bylo vidět, že si naše hráčky nevěří. Chceme nyní kromě vylepšení psychické stránky změnit některé herní činnosti," uvedl Čada.

V úvodu sezóny nezvládly hráčky Prostějova kvalifikační zápasy o Ligu mistryň. Ve druhé nejvyšší evropské soutěži Poháru CEV skončily ve třetím kole po dvou prohrách se Stuttgartem.

Třiašedesátiletý Čada vedle osmi mistrovských titulů přivedl Prostějov ke stejnému počtu vítězství v Českém poháru a čtyřem prvenstvím v Česko-slovenském poháru. Pět dalších titulů získal před příchodem do Prostějova s týmem KP Brno. Loni v červnu skončil na vlastní žádost v Prostějově s trénovaním a zůstal v klubu konzultantem s poradním hlasem. Goga je v hanáckém celku od jeho vzniku před deseti lety, do trenérské funkce se přesunul z pozice sportovního ředitele.

pem, ČTK, Sport.cz, Právo