České basketbalistky prohrály na turnaji v Číně s Ruskem

České basketbalistky ve čtvrtek prohrály ve svém posledním vystoupení na turnaji v čínském městě Lou Jang s Ruskem 54:58 a stejně jako v Šanghaji obsadily druhé místo. Po vyrovnaném úvodu tentokrát české reprezentantky doplatily na slabší druhou čtvrtinu, kterou prohrály 9:24.

Foto archív

Po změně stran se sice výkon českého týmu zejména v obraně zlepšil, na zvrat už však chyběl čas i síly. "Zbytečné ztráty míčů v rozehrávce Rusky ve druhé čtvrtině trestaly rychlými protiútoky, které přesně zakončovaly," řekl trenér Jan Bobrovský.

Jeho tým vyhrál v Asii čtyři zápasy: na obou turnajích zvítězil nad Čínou i Austrálií a klopýtl pouze dvakrát s Ruskem. "Navzdory čtvrteční porážce jsem s herní přípravou v Číně spokojen," dodal Bobrovský.