Rubriky:

Míčové sporty

Hoidarová Kolocová, Kvapilová - Birlovová, Makroguzovová 2:1

Odvrátily čtyři mečboly! Kolocová s Kvapilovou slaví na úvod MS na písku výhru

28. července 2017 15:19 - Vídeň

Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová vybojovaly na úvod mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Vídni vítězství 2:1 na sety nad ruským párem Jekatěrina Birlovová, Naděžda Makroguzovová. Třinácté nasazené Češky odvrátily v druhé sadě čtyři mečboly a svůj úvodní duel v základní skupině L vyhrály 27:29, 27:25 a 15:10.

Papírové favoritky Kolocová s Kvapilovou vstoupily do zápasu lépe a vedly až o pět bodů. V dramatické koncovce však neproměnily tři setboly a nakonec maratonský úvodní set ztratily. Podobné drama přinesla i druhá sada, v níž české volejbalistky čelily dokonce čtyřem mečbolům, ale dokázaly udržet nervy a vybojovaly si tie-break. V něm Kolocová s Kvapilovou soupeřkám utekly a drama nepřipustily.

V druhém duelu skupiny se Češky na ostrově uprostřed Dunaje utkají v sobotu v 17:00 s Thajkami Varapatsorn Radarongovou a Tanaratthou Udomčavíovou.

V sobotu také vstoupí do turnaje ve skupině F další česká dvojice Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, které jsou nasazeny jako číslo šest.

Přímý postup do play off si zajistí první dva celky ze skupin a nejlepší čtyři týmy ze třetích míst.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Vídni
Ženy - skupina L:
Hoidarová Kolocová, Kvapilová (13-ČR) - Birlovová, Makroguzovová (36-Rus.) 2:1 (-27, 25, 10).
Schwaigerová, Schützenhöferová (12-Rak.) - Radarongová, Udomčavíová (37-Thaj.) 2:1 (16, -20, 15).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty