Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová, Kvapilová - Heidrichová, Vergéová-Dépréová 2:0

České beachvolejbalistky vyhrály v Hamburku jeden zápas ze čtyř

24. srpna 2017 11:08 - Hamburk
(Aktualizováno: 24. srpna 2017 19:18)

Vicemistryně Evropy v plážovém volejbalu Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou vyhrály na finálovém turnaji Světového okruhu úvodní zápas ve skupině, ale nakonec obsadily druhé místo a budou hrát osmifinále. V Hamburku se do hry vrátily Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, které oba zápasy ve skupině prohrály a v pátek je rovněž čeká osmifinálový duel.

 

FIVB.com

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou získaly v neděli stříbro na ME v Lotyšsku a dnes porazily Švýcarky Joanu Heidrichovou, Anouk Vergéovou-Dépréovou 22:20 a 21:10. V prvním setu vybojovaly dramatickou koncovku a ve druhé sadě dominovaly. První mečbol proměnila Hoidarová Kolocová úderem z první do odkrytého dvorce.

V druhém utkání skupiny A nastoupily Hoidarová Kolocová s Kvapilovou proti turnajovým jedničkám Julii Sudeové a Chantal Laboureurové, které překvapivě vyřadily v semifinále evropského šampionátu. Po hladce prohraném prvním setu 8:21 dokázaly vyrovnat, ale nakonec podlehly 1:2 a horší poměr bodů je v tabulce zařadil na druhé místo za vítězné Němky, které postoupily rovnou do čtvrtfinále.

Hermannová a Nausch Sluková vynechaly ME kvůli zranění zad Nausch Slukové. Do Hamburku nakonec odjely a v prvním utkání nestačily na Kanaďanky Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou, kterým podlehly 16:21, 15:21. Odpoledne získaly proti další kanadské dvojici Sarah Pavanová, Melissa Humanaová-Paredesová úvodní set, ale nakonec prohrály 1:2.

"Do pondělí jsme si nebyli jistí, jestli to zranění nebude znamenat konec sezony. Proto jsem šťastný, že Markétě záda drží a nic ji při hře nelimituje," řekl ČTK trenér Simon Nausch.

Finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Hamburku:
Ženy:
Skupina A:
Kolocová, Kvapilová (8-ČR) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (9-Švýc.) 2:0 (20, 10),
Sudeová, Laboureurová (1-Něm.) - Kolocová, Kvapilová 2:1 (8, -19, 12)
Skupina C:
Bansleyová, Wilkersonová (11-Kan.) - Hermannová, Sluková (6-ČR) 2:0 (16, 15),
Pavanová, Humanaová-Paredesová (3-Kan.) - Hermannová, Sluková 2:1 (-17, 13, 11).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty