Rubriky:

Míčové sporty

Minnesota ziskem čtvrtého titulu vyrovnala rekord WNBA

5. října 2017 19:38 - Minneapolis

Basketbalistky Minnesoty vyhrály WNBA a ziskem čtvrtého titulu vyrovnaly rekord Houstonu. V repríze loňského finále tentokrát vyzrály na Los Angeles Sparks, které v rozhodujícím pátém utkání porazily 85:76.

 

Brad Rempel, Reuters

Pro Minnesotu je to čtvrtý triumf v zámořské soutěži během sedmi let. Za titulem ji dotáhla jednatřicetiletá hvězda Sylvia Fowlesová, která získala cenu pro nejužitečnější hráčku základní části i finálové série. Ve středečním duelu trojnásobná olympijská vítězka nasbírala 17 bodů a 20 doskoků.

Sedmnácti body a osmi doskoky k rozhodující výhře přispěla Lindsey Whalenová. Bývalá opora USK Praha získala s Minnesotou všechny čtyři tituly. Dokonce pátý triumf ve WNBA si připsala další někdejší hráčka USK Rebekkah Brunsonová.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.