Basketbalistky porazily Belgii i ve druhém utkání

9. srpna 2006 20:01 - BRNO

České basketbalistky porazily i ve druhém ze tří vzájemných přípravných utkání Belgii 84:76. Středeční zápas měl opět dva zcela rozdílné poločasy. V prvním dominovaly české basketbalistky, po změně stran diktovaly tempo Belgičanky, které ale stačily pouze korigovat výsledek.

 

čtk

I když české basketbalistky uplatňovaly v podkošových soubojích svou výškovou převahu, zápolily s kombinační souhrou a koncovkou. Zejména po změně stran jejich výkon značně uvadl a jejich akce ztratily jiskru.

"Opět se nám nedařila hra v obraně, která spočívá hlavně v aktivitě jednotlivých hráček. Hráčkám chyběla větší soustředěnost. Po zbytečných chybách jsme ztráceli míče. Myšlení hráček je zatím zřejmě stále v kondiční části přípravy a nikoliv v basketbalu. Vyhráli jsme, ale očekával jsem větší nažhavení hráček na utkání," řekl ČTK asistent trenéra Lubor Blažek.

Třetí utkání je na programu ve čtvrtek od 17 hodin opět v hale Rosnička v Brně.

Česká republika - Belgie 84:76 (26:21, 47:35, 65:54)
Nejvíce bodů: Vítečková 16, Mokrošová 12, Machová 11 - Van Malderenová 15, Wambéová 13, Deyaertová 13. Fauly: 13:18. Trestné hody: 20/14 - 14/9. Trojky: 6:5. Diváci: 500.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: