Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Turecko 1:3

Prostějov sebral Fenerbahce na úvod Ligy mistryň set

12. prosince 2017 19:26 - Prostějov

Prostějovské volejbalistky obraly Fenerbahce Istanbul o jeden set, ale více jim velké favoritky Ligy mistryň nedovolily. Turecký klub na Hané zvítězil v úvodním kole elitní klubové soutěže 3:1. I v sedmém vzájemném zápase tak dominovalo Fenerbahce.

 

Luděk Peřina, ČTK

Prostějovské hráčky začaly nebojácně a využily v úvodu šance, které jim úřadující turecké šampionky a vítězky Ligy mistryň z roku 2012 nabídly. Zpočátku totiž nepředváděly očekávanou kvalitu, občas se dopustily chyby a svěřenkyně Miroslava Čady je trestaly. Odměnou jim bylo vítězství 25:20.

Po změně stran se však hvězdný kádr Fenerbahce dostal do pohody a dominoval zejména při obraně na síti. Jen ve druhém setu získaly hostující hráčky blokem osm bodů a v celém zápase 17. Prostějov bodoval blokem dohromady sedmkrát.

"Nebylo to špatné utkání. Vyrovnali jsme se jim na přihrávce a na podání, ale zejména na bloku proti nám stála velká síla a v útoku to bylo rozdílné zásluhou Rahimovové a Pereiraové. To jsou bombardérky, těžko jsme na ně hledaly obranu," řekl Čada České televizi. "Holky se však praly statečně a je to další motivace," ocenil.

Favorit z Istanbulu získal další dvě sady 25:14, 25:19, ale v koncovce čtvrtého dějství se Prostějov dostal do vedení 21:19. Šestibodovou šňůrou však turecký tým jejich naději utnul. Vzájemnou bilanci Fenerbahce dnes vylepšilo o sedmou výhru, dohromady při nich ztratilo jen dva sety.

V příštím kole se Čadův výběr představí 10. ledna v Itálii proti Coneglianu, které Ligu mistryň zahájí ve středu v derby s Novarou. "Vzhledem k tomu, že oba týmy vedou italskou ligu, tak se obávám, že proti nám bude zase velká síla. Ale v každém zápase čekáme na šanci, kdy bychom mohli urvat nějaký set, případně vítězství," dodal Čada.

Volejbalová Liga mistryň - skupina B, 1. kolo:
Agel Prostějov - Fenerbahce Istanbul 1:3 (20, -14, -19, -21)
Rozhodčí: Isajlovic (Rak.), Sokolová (Pol.). Čas: 103 min. Diváci: 1300.
Sestava a body Prostějova: Emontsová 10, Trnková 9, Horká 13, Kossányiová 12, Herelová 7, Weissová 1, libero Kovářová - Nová. Trenér: Čada.
Nejvíce bodů Fenerbahce: Rahimovová 26, Pereiraová 19, Erdemová 14.
Pohár CEV volejbalistek - 3. kolo, úvodní utkání:
KP Brno - LP Salo (Fin.) 0:3 (-8, -24, -20)
Rozhodčí: Micevski (Mak.), Ivkovič (Chorv.). Čas: 77 min. Diváci: 300.
Sestava a body Brna: Zburová 1, De Assisová 3, Vyklická 5, Pištěláková 10, Meidlová 10, Boulová 10, libero Digrinová - Peneová, libero Vaňková, Suchá, Šloufová. Trenér: Rojko.
Nejvíce bodů Sala: Laaková a Heikkiniemiová po 12, Kosonenová 11.
Odveta se bude hrát 10. ledna.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty