Golden State - Memphis 141:128Curry doléčil zraněný kotník a do NBA se vrátil 38 body

New York

Stephen Curry se po zranění kotníku vrátil do NBA ve velkém stylu. Po jedenáctizápasové absenci v sobotu nastřílel deset trojek, což je nový rekord této sezony, a 38 body pomohl basketbalistům Golden State k domácímu vítězství 141:128 nad Memphisem.

Stephen Curry z Golden State Warriors v duelu s Memphis Grizzlies.

Zápas prvního s posledním týmem Západní konference měli favorizovaní Warriors ve své moci. Po třech čtvrtinách vedli o 18 bodů a Curry, který vynechal téměř všechny prosincové zápasy, už v závěru mohl odpočívat. "Bylo to ještě mnohem lepší, než jsem si vůbec dokázal představit," prohlásil Curry s úsměvem po utkání. Klay Thompson přidal v týmu obhájců titulu 21 a Kevin Durant 20 bodů.

Cleveland prohrál potřetí za sebou, v Utahu podlehl 101:104. LeBron James byl s 29 body nejlepším střelcem Cavaliers, ale konečný výsledek zápasu mu v den 33. narozenin radost neudělal. Domácím se vydařila zejména třetí čtvrtina, k vítězství se odrazili sedmiminutovým úsekem, který vyhráli 23:3.

San Antonio nastřílelo v Detroitu nejméně bodů v sezoně a prohrálo 79:93. Zápas New Orleans - New York rozhodl devět vteřin před koncem dvěma trestnými hody Jarrett Jack, hosté zvítězili 105:103. Domácí Anthony Davis dal 31 bodů, ale před závěrečným klaksonem neproměnil trojku, která mohla Pelicans vynést výhru. V newyorském týmu byl nejlepším střelcem autor 30 bodů Kristaps Porzingis.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.