Ostende - Nymburk 73:79Nymburk vyhrál v Ostende a je blízko postupu z druhého místa

Ostende

Basketbalisté Nymburka vyhráli v předposledním kole Ligy mistrů na hřišti Ostende 79:73 a posunuli se na druhé místo v tabulce základní skupiny D. Mají dobrou šanci, že výhodnou pozici pro play off udrží, k tomu jim bude stačit vyhrát za týden doma závěrečný duel se Zielonou Górou, případně prohra aktuálně třetího Nanterre s vedoucím Besiktasem.

Dardan Berisha z Nymburka.

Nymburk už s jistotou účasti v play off měl vynikající vstup do zápasu a rychle vedl 20:4. Zářil zejména Dardan Beriša, který dal v první čtvrtině čtyři trojky a zaznamenal 14 z úvodních 20 bodů hostů. Další už ale nepřidal. I proto, že domácí, kterým chyběl klíčový pivot Tonye Jekiri, výrazně zlepšili obranu. A i díky bývalému hráči Nymburka Marku Jagodičovi-Kuridžovi se vrátili do hry.

Ve třetí čtvrtině však Nymburku fungovala obrana, dovolila domácím jen deset bodů a hosté opět utekli na rozdíl 16 bodů. Podíl na tom měli zejména Kendrick Ray a Martin Peterka.

Belgický tým se ale nevzdával a tři minuty před koncem se přiblížil na pět bodů. Pak ale svou zkušenost prokázal nymburský rozehrávač Eugene Lawrence, který vzal zodpovědnost na sebe a dvěma akcemi vrátil Nymburku náskok devíti bodů, na což už domácí nedokázali reagovat.

"Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože domácí hráli o šanci na postup. Ale my si to usnadnili dobrým vstupem do zápasu. Domácí pak bojovali a ukázali charakter, my nehráli náš nejlepší basket, ale nakonec jsme to uhráli do vítězství," zhodnotil zápas na tiskové konferenci nymburský trenér Oren Amiel.