Basketbalistky před zápasem s USA trénovaly bez střelby

18. září 2006 18:12 - SAO PAULO

Pouze hodinový taktický a protahovací trénink podstoupily dopoledne před posledním utkáním osmifinálové skupiny na mistrovství světa české basketbalistky. S míčem kromě driblingu hráčky mnoho nepracovaly vzhledem k nestandardním podmínkám v tréninkové hale. Kouč Jan Bobrovský věnoval třetinu hodinové přípravy rozboru útočných akcí Američanek.

"Mají jich ve svém repertoáru opravdu hodně. A dokáží je hrát variabilně na obě strany," poznamenal trenér Bobrovský, jehož svěřenkyně oslavily nedělní vítězství nad Ruskem po americkém způsobu v restauraci McDonald, kterou pravidelně navštěvují hráčky jejich posledního osmifinálového soupeře.

Před zápasem s obhájkyněmi titulu Bobrovský nedoporučil svým svěřenkyním nácvik střelby. V hale ve středoškolském komplexu Mackenzie, kterou pořadatelé basketbalistkám vyhradili na trénink, totiž připomínaly koše basketbalový pravěk. Rezavé obroučky na obou stranách byly nakloněné a uvolněné stejně jako celá konstrukce košů.

Pavlíčková jen posilovala

"Holky, bez střelby. Na těchhle koších byste ztratily cit. Jsou nižší," nabádal Bobrovský basketbalistky. Sotva stačil pokyn doříct, nejlepší střelkyně českého týmu Eva Vítečková dala z tříbodového území jednou rukou přes hlavu čistý koš. "Ty můžeš střílet snad všude," glosoval Bobrovský pokus Vítečkové.

Trénink neabsolvovala pouze Michaela Pavlíčková, kterou opět začal pobolívat zraněný kotník. Místo běhání se věnovala pouze své vlastní posilovací sestavě. "Bude záležet na jejích pocitech, zda proti USA nastoupí. Proti Rusku uplatnila v závěru své zkušenosti a dala v poslední minutě z trestných hodů důležité body. Potřebovala by se alespoň na chvíli zapojit do zápasového rytmu," poznamenal Bobrovského asistent Lubor Blažek.

Utkání proti největšímu favoritovi turnaje, které ale nemůže nic změnit na postupu českého týmu do čtvrtfinále, začne 45 minut po půlnoci SELČ.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: