Bobrovský: Doplatili jsme na špatné začátky čtvrtin

21. září 2006 09:16 - SAO PAULO

Nevydařené začátky úvodních dvou čtvrtin označil podle očekávání trenér Jan Bobrovský za příčinu drtivé porážky českých basketbalistek ve středečním čtvrtfinále mistrovství světa s Brazílií.

 

PRÁVO

"V první čtvrtině se nám ještě podařilo ztrátu dohnat a vyrovnat. Ve druhé jsme po zbytečných ztrátách míčů a při špatných přihrávkách, kdy se pivotky neuvolnily pod košem, zápas prohráli," prohlásil český kouč po porážce o 24 bodů.

I když českým hráčkám nechyběla bojovnost, na rozjeté a bojovně nabuzené Brazilky nestačily. "Snažili jsme se ještě zvrátit výsledek změnou systémů obran a výměnami hlídaných hráček, ale ani tato taktika nevedla k úspěchu," uvedl Bobrovský.

Více o zápase najdete ZDE:

Český trenér nechtěl hodnotit, zda Brazilky podaly proti českému týmu svůj nejlepší výkon v turnaji. "Všechny zápasy Brazilek jsem neviděl, ale určitě patřil k těm lepším. Podle jejich radosti byly určitě rády, že nás porazily," řekl Bobrovský.

Brazilský trenér Antonio Carlos Barbosa po zápase zářil spokojeností. "Měli jsme z utkání obavy. Zejména po velmi kvalitním výkonu českého týmu proti Rusku a v posledním zápase i proti USA. Dobře jsme se připravili a vsadili na tlak v začátcích jednotlivých čtvrtin. Tato taktika nám vyšla dokonale, zcela jsme zlomili odpor soupeřek. Přece jsme před takovým publikem nemohli prohrát a skončit ve čtvrtfinále," prohlásil.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: