Rubriky:

Míčové sporty

Kopřivnice po osmi letech míří do play off. Klíčové zápasy přijdou teď, říká kouč Veřmiřovský

5. března 2018 12:19 - Kopřivnice

Napínavý až do poslední vteřiny byl domácí souboj házenkářů Kopřivnice proti druhým Lovosicím. Závěr patřil hostům, kteří i díky tomu, že hráli poslední dvě minuty přesilovou hru, v Kopřivnici uhájili těsné vítězství 29:28. Domácí nevyhráli šesté utkání za sebou, přesto stále drží místo zaručující po osmi letech návrat do play off.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Byli jsme o tu jednu branku horší, nicméně jsem na kluky hrdý," vykládal po utkání trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. „Bojovnost byla na sto dvaceti procentech, brankáři chytali perfektně. S tím jsem velmi spokojený. Už méně jsem spokojený s výsledkem samozřejmě. To, že nemáme dva body nás hodně mrzí, protože je potřebujeme, abychom se do toho vysněného play off dostali. Nicméně pokračujeme dál, když budeme poctivě trénovat, bojovat a posouvat se, tak věřím, že tam dojdeme," dodával Veřmiřovský.

Extraligové play off hráli Kopřivničané naposledy v sezóně 2009/2010. Čtyři kola před koncem základní části jsou sedmí, šestým utkáním v řadě bez vítězství si cestu do něj poněkud ztížili. „Když jsem viděl rozlosování po Vánocích, tak jsem přesně z tohoto měl strach," připomněl Věřmiřovský, že se jeho svěřenci po zimní přestávce utkali převážně s týmy z první poloviny tabulky.

„Ten los byl fakt těžký. Hráli jsme u mistra (Dukla), u vicemistra (Plzeň), kde jsme roky nevyhráli a bod tam urveme tak jednou za osm roků. Doma jsme měli třetí Karvinou, proti které bylo k výhře dál než teď proti Lovosicím hrajícím o první místo v tabulce. Docela nás mrzí ty Strakonice, tam jsme mohli urvat více než jenom remízu," popisoval Veřmiřovský.

Někdejší reprezentant převzal Kopřivnici před touto sezónou a s odepisovaným týmem dokázal bez velkých zásahů do sestavy takřka zázrak. „Kluci makají neskutečně a tělo si to pamatuje. Ovšem je jasné, že po vítězstvích se lépe regeneruje, daleko lépe se trénuje. Ale hráli jsme teď s velmi těžkými soupeři. Ty klíčové zápasy nás čekají teď. Jedeme do Brna, kde to bude složité, ale jedeme se tam porvat. Máme doma Frýdek, kde jsme v lize remizovali a v poháru ho porazili. Budeme to chtít znovu uspět, přestože už je to pod novým koučem Jirkou Kekrtem jiný tým. Potom máme venku Hranice a doma Jičín. Těchto osm bodů budeme chtít získat. Připravíme se, jak nejlépe to budeme umět, protože všichni hráči mají velký sen. A tím je dostat se do play off," řekl Lubomír Veřmiřovský.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty