Česko - Čína 67:72Basketbalistky těsně podlehly Číně a ve Varech skončily druhé

Karlovy Vary

České basketbalistky v závěrečném utkání na přípravném turnaji v Karlových Varech podlehly Číně 67:72 a obsadily konečné druhé místo právě za asijským celkem, který se připravuje na mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka tak zakončily letní přípravu s bilancí čtyř výher a tří porážek.

Číňanky na turnaji v konkurenci Turecka a Rumunska dominovaly, ale Češky jim jako jediné dokázaly vzdorovat. Jen ve druhé čtvrtině trochu vypadly z rytmu, což soupeři umožnilo odskočit až na devět bodů, ale jinak se celý zápas držely na dostřel. Ještě v poslední minutě byl rozdíl jediné střely.

Zasloužila se o to zejména rozehrávačka Lenka Bartáková, která k devíti bodům přidala i šest doskoků a deset asistencí. Potvrdila, že ji turnaj zastihl v dobré formě, když ve všech třech duelech patřila k nejlepším hráčkám. Střelecky se dařilo Daně Kušlitové, která v domácím prostředí karlovarské haly zaznamenala své reprezentační maximum 16 bodů. Tereza Pecková dala 14 bodů.

řípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech:
ČR - Čína 67:72 (18:18, 32:40, 48:53)
Nejvíce bodů: Kušlitová 16, Pecková 14, Pudláková 10, Bartáková 9 - Li Jüe-žu 14, Chan Sü 11, Sun Meng-žan 9. Fauly: 17:16. Trestné hody: 10/9 - 8/5. Trojky: 4:5. Doskoky: 31:30.
Turecko - Rumunsko 76:71 (19:21, 43:37, 54:54)
Nejvíce bodů: Senyüreková 16, Basaranová 15, Nakkasogluová 14 - Pavelová 22, Margineanová 21.