Česko - Švýcarsko 6:5 SNČeští florbalisté zdolali Švýcarsko a skončili na EFT třetí

Uppsala

Čeští florbalisté porazili v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour ve švédské Uppsale Švýcarsko 6:5 po samostatných nájezdech a po prvním bodovém zisku skončili třetí. V rozstřelu rozhodl útočník Adam Delong, který si celkem v duelu připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci. Turnaj byl generálkou na mistrovství světa v Praze, které se hraje od 1. do 9. prosince.

Trenér českých florbalistů Petri Kettunen.

Skóre se poprvé změnilo v 16. minutě, kdy brankáře Součka překonal Maurer. Ten za 142 sekund skóroval i podruhé. Češi se na přelomu první a druhé třetiny sice neprosadili při Bürkiho vyloučení, ale další dvě přesilové hry už zužitkovali.

Conradův trest ve 24. minutě skončil po pouhých dvou vteřinách díky Rýparovu gólu a už za 51 sekund bylo vyrovnáno. Baillardův faul potrestal tentokrát po sedmi sekundách Šebek. Obrat v druhé části dovršil v 35. minutě šestnáctiletý talent Langer.

Švýcaři po 37 vteřinách třetí třetiny vyrovnali díky brance Bürkiho, ale v 55. minutě vrátil českému týmu vedení Delong, který se střelecky prosadil i ve třetím duelu na turnaji. Soupeř ale dokázal stav otočit. Za 40 sekund smazal ztrátu Laely a za dalších 50 vteřin se trefil Riedi.

Rozuzlení v rozstřelu ale vynutil v 58. minutě Marek Beneš. V nájezdech na Pražanův úspěšný pokus sice odpověděl Zaugg, ale ve třetí sérii dal vítězný gól Delong.

"Zápas byl takový poměrně svázaný, ale asi tak jako všechny duely se Švýcary v poslední době. Podle mě nemají takovou kvalitu jako zápasy se Švédy nebo s Finy. Řekli jsme si něco v kabině před utkáním, chtěli jsme se výrazně zlepšit směrem k blížícímu se mistrovství světa," řekl obránce Milan Garčar webu Českého florbalu.

"V první třetině jsme měli takový lichý tlak směrem do brány. Sice jsme drželi balónek, ale naše šance zůstaly neproměněny. Švýcaři se poměrně jednoduše dostali do vedení. Podařila se nám druhá třetina a na konci se to přelévalo se šťastným koncem pro nás díky skvělému nájezdu Adama (Delonga). Je to důležité vítězství, ale ve hře je spousta otazníků, které se budou muset v příštích týdnech řešit," dodal Garčar.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Uppsale (Švédsko)
ČR - Švýcarsko 6:5 po nájezdech (0:2, 3:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 24. Rýpar (Němeček), 25. Šebek (Langer), 35. Langer (M. Krbec), 55. Delong (Ondrušek), 58. Marek Beneš (Delong), rozhodující sam. nájezd Delong - 16. Maurer (Engel), 18. Maurer (Conrad), 41. Bürki, 56. Laely (Berry), 57. Riedi (Berry). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Diváci: 500.
17:00 Švédsko - Finsko