Švýcarsko - Norsko 3:2 PPŠvýcarští florbalisté zdolali Nory až v prodloužení

Švýcarští florbalisté zdolali ve čtvrtfinále mistrovství světa v Praze Norsko 3:2 až v prodloužení a v boji o finále je v sobotu čeká vítěz pátečního duelu mezi Švédskem a Lotyšskem. Obhájci bronzu, kteří byli jasným favoritem utkání, rozhodli trefou Tima Braillarda v čase 60:30.

Sestřih utkání Švýcarsko - NorskoVideo: Český florbal

Norové ve středu v předkole play off zvítězili nad Austrálií 10:0 a se Švýcary drželi dlouho krok. Od osmé minuty sice prohrávali po brance Joëla Rüeggera, ale ještě v úvodním dějství vyrovnal povedenou střelou od mantinelu Sindre Bjerknes. Vedení Švýcarsku, které na minulém šampionátu v Rize v roce 2016 porazilo Nory rovněž ve čtvrtfinále 7:2, vrátil po 84 vteřinách třetí části Manuel Maurer.

V 57. minutě krátce po skončení oslabení ale brankář Markus Jelsnes skvělým výhozem poslal do úniku Ketila Kronberga a osmatřicetiletý účastník už desátého šampionátu poslal zápas do prodloužení. V něm odmítl překvapení po standardní situaci Braillard.