Florbalisté Liberce zdolali Vinohrady a mají na dosah play off

Liberec

Florbalisté Liberce zdolali ve 24. kole superligy jedenáctý Sokol Královské Vinohrady 6:5, posunuli se z osmého na šesté místo a mají na dosah účast ve čtvrtfinále. Severočeši zabrali po šesti porážkách, při kterých nezískali ani bod.

Ilustrační snímek.

Duel se hrál při oslavách 25. výročí libereckého klubu v Home Credit Aréně před 362 diváky. Domácí v něm po první třetině prohrávali 0:3, ale dokázali vývoj otočit. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel Petr Salát, stejnou bilanci měl v dresu poražených Lukáš Gregor.

"Tvrdá práce na tréninkách se konečně projevila bodově. Soupeře jsme pustili v první třetině do zápasu a čtyřicet minut jsme museli už poněkolikáté v sezoně otáčet. Nasazení ve druhé třetině bylo hodno play off. Hráčům patří velké díky, ale musíme pracovat tvrdě dál," řekl asistent trenéra Liberce Filip Hanžl webu Českého florbalu.

Tipsport superliga florbalistů - dohrávka 24. kola:
FBC Liberec - Sokol Královské Vinohrady 6:5 (0:3, 3:1, 3:1)
Branky: 21. a 43. Salát, 30. Kološ, 34. Rozkovec, 50. Valeš, 58. J. Kopecký - 12. a 55. L. Gregor, 13. M. Jelínek, 19. Z. Stuchlík, 32. O. Stuchlík.