Švédsko - Finsko 5:4Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko

Neuchatel

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Švédské florbalistky se radují z gólu na MS (Ilustrační foto)

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankáře Hillové.

Mistrovství světa florbalistek v Neuchatelu (Švýcarsko):
Semifinále:
Švédsko - Finsko 5:4 (1:0, 3:3, 1:1)
Branky: 19. a 54. Wibronová, 23. Bobergová, 31. Gustafssonová, 39. Delgadová Johanssonová - 34. a 50. O. Kauppiová, 26. Kippiläová, 33. Saariová. Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 2637
17:45 Švýcarsko - ČR
O 5.-8. místo:
Německo - Slovensko 1:6 (0:0, 0:1, 1:5)
Branky: 55. Bepplerová-Altová - 57., 59. a 60. Ferenčíková, 21. a 48. M. Šponiarová, 53. P. Hudáková
Lotyšsko - Polsko 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Pavlovská - 1. a 48. Buczeková, 11. Zagórská, 24. Mareková, 31. Plechanová, 46. Timeková-Dziadkowiecová