Florbal

Vinohrady i díky hattricku Skřivánka porazily poslední Pardubice

13. ledna 2020 20:43 - Praha

Florbalisté Sokola Královské Vinohrady zdolali v předehrávce 21. kola superligy doma poslední Pardubice 7:5 a posunuli se z devátého na sedmé místo. Hattrickem k výhře přispěl útočník Martin Skřivánek, gól a dvě asistence si připsal v dresu vítězů Petr Hartman.

Martin Flousek/Český florbal

Pražané sice čtyřikrát prohrávali, ale mezi 47. a 57. minutou otočili stav z 3:4 na 7:4. "Nebyla to velká podívaná. Do zápasu jsme vstoupili pod tíhou povinných bodů. Měli jsme špatný pohyb a svázané ruce. Nedokázali jsme reagovat na soupeřovu hru," řekl trenér Vinohrad Michal Kotlas.

"Díky několika slepeným gólům jsme se drželi ve hře. Mnoho vyloučení, které soupeř dokázal trestat, nás stálo síly. Ve třetí třetině jsme hráli lépe a paradoxně nás nastartoval gól v oslabení," dodal Kotlas.

Superliga florbalistů - předehrávka 21. kola:
Sokol Královské Vinohrady - Sokoli Pardubice 7:5 (0:1, 3:2, 4:2)
Branky: 21., 32. a 56. Skřivánek, 54. a 57. J. Svoboda, 27. Lanc, 50. Hartman - 24. a 47. Savický, 13. Teichman, 31. Kourek, 57. Prix.

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.