Rubriky:

Florbal

Florbalové ligy se rozšiřovat nebudou, kluby s návrhem neuspěly

15. dubna 2020 21:26 - Praha

Florbalová superliga mužů ani extraliga žen se v nadcházející sezoně rozšiřovat nebudou. Mimořádné rozšíření soutěží požadovaly některé oddíly po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru. Výkonný výbor českého florbalu ale rozhodl, že se počet účastníků měnit nebude.

 

Twitter

V návrhu třicítky klubů se měla dočasně rozšířit o jeden tým superliga a první liga mužů a o dva celky extraliga žen a národní liga mužů. "Výkonný výbor vycházel ze závěrů čtyř komisí, konkrétně Komise elitního florbalu a medializace, Komise soutěží a ženského florbalu, Legislativní komise a Komise regionů a rozvoje oddílů. Předložené materiály komisí obsahují velké množství argumentů a všechny shodně rozšíření soutěží jednoznačně nedoporučovaly," uvedl prezident České florbalu Filip Šuman na webu unie.

"Nemohu mluvit za jednotlivé členy výkonného výboru, ale mám pocit, že jedním z hlavních argumentů byl celkově negativní dopad na soutěže a oddíly, které je hrají. Pomůžete sedmi oddílům, ale negativně ovlivníte dalších asi padesát," uvedl Šuman.

MS juniorek ve florbalu bude místo v květnu až v září

"Dopady na termínovou listinu, náklady všech oddílů a další prvky s rozšířením spojené by byly velké. Ve vyjádření všech komisí je uvedena naprostá většina argumentů, které výkonný výbor posuzoval, ostatní zmiňovali sami jeho členové během diskuze," doplnil Šuman.

MS juniorů ve florbalu bude příští rok hostit Brno

Superliga mužů se bude hrát i v nadcházející sezoně se 14 týmy a extraliga žen s 12 celky.

Český florbal chce nyní být na podobnou situaci v budoucnu lépe připravený a zvažuje úpravu legislativy. "Jak zajistit prostupnost soutěží při zásahu vyšší moci. Nikdo nezaručí, že se podobná situace nebude opakovat. Proto chceme, aby postupy a sestupy určily výsledky na hřišti, i kdyby byla odehrána třeba polovina soutěže. Ale musíme najít jasné nastavení," dodal Šuman.

Florbalová sezona končí, superliga i extraliga budou bez mistra

ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..