České florbalistky porazily na Polish Cupu Norsko a Polsko

ZBASZYN/SIEDLEC

České florbalistky splnily první den na Polish Cupu roli favorita a připsaly si dvě výhry. Nejdříve dopoledne v Zbaszynu zvítězily nad Norskem 6:1 a večer v Siedleci nad domácím Polskem 7:2. V sobotu čeká svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové nejdříve v 10:00 v Babimostu duel se Švýcarskem a v 18:00 v Zbaszynu s Finskem.

Ilustrační foto.

Češky duel s Norskem, které bude jejich prvním soupeřem v základní skupině na prosincovém mistrovství světa ve Švýcarsku, zcela ovládly. V polovině úvodní třetiny otevřela skóre sedmnáctiletá Adéla Bočanová, která přidala druhou trefu i po 96 vteřinách druhého dějství.

Pak ještě v 35. minutě přihrála na třetí branku své starší sestře Kamile a do konce druhé třetiny ještě zvýraznily rozdíl Paulovičová a vteřinu před pauzou Jarolímová. Gólmanka Kubíčková inkasovala v 48. minutě, kdy využila přesilovku Pettersenová, ale skóre dovršila 108 sekund před koncem svou druhou trefou Kamila Bočanová.

V duelu s Polskem málem Češky brzy prohrávaly, ale Dutkiewiczová ve třetí minutě nepřekonala z trestného střílení Christianovou. Za šest minut otevřela skóre Billá, která se za 50 vteřin prosadila i z penalty. Na tříbrankový rozdíl upravila Szotkowská.

Ve druhém dějství se dočkala trefy Dutkiewiczová, ale Jarolímová, Szotkowská a Vojáčková do 52. minuty zvýšily náskok českého týmu už na 6:1. Za Polsko skórovala ještě Pazioová a 36 vteřin před koncem dovršila výsledek Vojáčková.

Polish Cup florbalistek v Babimostu, Siedleci a Zbaszynu:
ČR - Norsko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Branky: 11. a 22. A. Bočanová, 35. a 59. K. Bočanová, 38. Paulovičová, 40. Jarolímová - 48. Pettersenová.
Polsko - ČR 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Branky: 25. Dutkiewiczová, 58. Pazioová - 9. a 10. z trestného střílení Billá, 14. a 45. Szotkowská, 52. a 60. Vojáčková, 39. Jarolímová.
Finsko - Polsko 7:2 (0:0, 3:1, 4:1), Švýcarsko - Německo 11:2 (3:0, 3:2, 5:0). Německo - Norsko 5:3 (2:1, 2:0, 1:2), Švýcarsko - Finsko 6:4 (2:3, 1:1, 3:0).