Nejlepší gólmanka mistrovství světa Christianová přišla o bronzové oslavy

12. prosince 2011 09:21

Švýcarskou termosku jako cenu pro nejlepší českou hráčku dostala po semifinále i finále, k tomu ocenění pro nejlepší brankářku turnaje v podobě zařazení do All Stars Teamu. Zaslouženě. Brankářka Jana Christianová měla ve švýcarském St. Gallenu největší zásluhu na historickém českém bronzu z mistrovství světa ve florbale.

 

ČFbU

Se svými výkony v St. Gallenu asi můžete být stoprocentně spokojená…

Já nejsem nikdy spokojená, vždycky je co zlepšovat. Ale snad jsem týmu pomohla.

Pomohla vám znalost švýcarských soupeřek z vašeho klubového angažmá?

Byl to tu pro mě polodomácí šampionát, lidi mě znají, fandí mi, dorazilo i pár kamarádů. Švýcarky potkávám každý týden, neměly mě moc čím překvapit.

Se Švýcarkou Danielou Stettlerovou jste se také po zápase o bronz družně bavila.

To je má spolubydlící tady ve Švýcarsku. Trochu jsme si zažertovaly, že medaile je stejně doma. Myslím, že mi to přála, je to má kamarádka.

Pozvete ji za teď za to třeba na večeři?

Ona si hodně potrpí na úklid, takže spíš teď budu muset doma párkrát poklidít. (úsměv)

Florbalová brankářka Jana Christianová sleduje ukazatel skóre v semifinále MS proti Finsku. Český tým prohrál 0:6.Florbalová brankářka Jana Christianová sleduje ukazatel skóre v semifinále MS proti Finsku. Český tým prohrál 0:6.foto: ČFbU

Co jste si se spoluhráčkami řekly po zisku bronzu v kabině?

Všechny jsme byly strašně šťastné. Byly jsme poslední český nároďák, který žádnou medaili nezískal. Je pro nás zadostiučiněním, že jsme to dokázaly urvat, i když jsme byly za outsidery.

Vy ale asi přijdete o triumfální cestu do Česka…

Bohužel, zůstávám ve Švýcarsku. Trochu mě to mrzí, ty oslavy budou bouřlivé. Ale snad se tu holky ještě trochu zdrží, abych nemusela pít sama. (směje se)

Michal Osoba (St. Gallen), Právo

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..